#

Celkový počet jednotek

#

Lokalita

#

Termín dokončení

OC Poříčí

OC Poříčí

Nové obchodní centrum v Blansku oživilo prostor původních skleníků

Blansko, 30. června 2023 – Společnost MS-INVEST oznamuje otevření nového obchodního centra, které přinese nové nákupní příležitosti nejen pro místní obyvatele.  

OC Poříčí vzniklo v místech, kde dříve stálo blanenské zahradnictví. Po letech zde však zůstaly rozpadlé skleníky a toho se rozhodla společnost MS-INVEST využít a vybudovat zde nové obchodní centrum, které by oživilo roky nevyužívané plochy. OC Poříčí slibuje nové pracovní příležitosti pro místní obyvatele a přispěje ke zvýšení atraktivity města pro návštěvníky z okolních obcí.

Nové obchodní centrum nabídne na ploše více než 8 tisíc m² obchody a služby širokého zaměření. Návštěvníci zde naleznou téměř 20 provozoven, například lékárnu, drogerii, prodejnu elektra, obuvi, sportovních potřeb, dále hračkářství, uzenářství a mnoho dalšího.

V rámci výstavby vznikne mimo jiné prostorné parkoviště pro více než 240 návštěvníků, do podzimu pak vznikne také park při řece Svitavě, který mohou návštěvníci využít k aktivnímu odpočinku či relaxaci po nákupech.

Oficiální otevření OC Poříčí pro návštěvníky proběhlo dne 29. 6. 2023. V tento den se otevřela většina nově zbudovaných prodejen, společnost Lidl pak své prostory otevře na podzim. Věříme, že zde každý nalezne vše potřebné a obchodní centrum se stane součástí běžného života všech obyvatel Blanska.